Pozor na podvodné jednání poskytovatelů úvěrů | Svět naruby


bře
11

Pozor na podvodné jednání poskytovatelů úvěrů

Pozor na podvodné jednání poskytovatelů úvěru
| Přečteno: 78541×

Kde jsem: Svět naruby » Články

Pokud vám banka neschválí úvěr, z důvodu nedostatečných příjmů, tak někteří odvážlivci si jdou pro peníze do nebankovních (většinou lichvářských) společností. Toto jednání je velký risk nejen z důvodu mnohem vyšších poplatků, ale některé firmy se neobávají použít i podvodných způsobů, jak z vás vymámit peníze, aniž by jste od nich jakýkoliv úvěr vůbec dostali.

Momentálně jsou zjištěny dva druhy podvodného jednání na který by jste si měli dát pozor:

První využívá poplatku za schválení úvěru. Peníze jsou klientovi přislíbeny v požadované výši, o schválení úvěru je informován (často jen SMS) a je po něm vyžadován poplatek. Ten se přitom pohybuje přibližně v dvojnásobné výši oproti konkurenci (cca 2%). Ti odvážnější „podnikavci" spotřebitele navíc ochudí o poplatek za zprostředkování půjčky třetí firmou. Tato firma přitom sídlí na stejné adrese jako věřitel a de facto se jedná jen o laciný trik, jak část ceny úvěru vyvést mimo vzorec RPSN. Poté se společnost odmlčí a předmět smlouvy, tedy úvěr, již klient neobdrží. (Zdroj: qmagazin)

Druhý způsob je poněkud rafinovanější a z právního hlediska hůře napadnutelný. Při něm podnikatel spoléhá na předběžný telefonický kontakt. Telefonní linka však rozhodně není „zelená" - zpoplatněna je opravdu nadstandardním tarifem (např. 95 Kč/min). Přičemž zákazník není ve všech případech na paušál upozorněn v korektní podobě. Při následném úmyslném prodlužování rozhovoru tak někteří zájemci o půjčku zaplatí i více než deset tisíc. Navíc výsledek není zaručen a výsledná výše úvěru nemusí odpovídat požadované částce. Při odstoupení od jednání v této fázi vám však již nikdo účty za telefon neproplatí. (Zdroj: qmagazin)

Bohužel takto jednající firmy nejsou vypsány... Jistě se každý z nás může dostat do finanční krize, to je pochopitelné, ale je třeba být obezřetný při výběru nebankovní firmy, která vám nabízí půjčku. Když najdu lístek ve schránce o velikosti 4 x 6cm a na něm strohé informace o půjčce, tak je přece logické, že se pravděpodobně jedná o velice podezřelou firmu. Jen blázen jim opravdu zavolá.

Lidé jsou opravdu velice neopatrní a zkoušejí peníze sehnat kde se dá a jsou z toho ještě větší potíže než byly. Přitom podvodná firma je kolikrát až okatě podezřelá a přesto lidé naletí. Hledala jsem na internetu nějaký seznam podvodných úvěrových firem, ale k mému překvapení jsem žádný nenašla. Snad jen pár komentářů, kde lidé upozorňují na některé firmy, ale informací je velice málo a jsou hodně roztříštěné, což je špatné.

Více na toto téma také na qmagazin.

Upraveno 4.3.2010

Omlouváme se, ale z důvodu nátlaku jistých firem, jsme byli nuceni některé komentáře smazat a také z tohoto důvodu jsou již komentáře uzavřeny a není tedy možné přidávat nové.

Anketa

Naletěli jste vy nebo někdo blízký podvodné úvěrové firmě?

Ano3562×
Ne2333×

Autor článku: Lenka Melčáková

Komentáře

Přidat komentář


Ivana

Chtěla bych vás tu upozornit na firmu která poskytuje uvěry…
Nevim zda Úvěry jsou v pořádku ale spolupráce s nima je každopádně podvod -vytahaj z Vás víc peněz a nevyděláte vůbec nic,za to že vám budou zasílat letáky budete platit měsícně 2500kč když nezaplatíte dostanete pokutu 12000kč,smlouva ke spolupráci s nima je na rok a když budete chtít odejít dřív musíte zaplatit 12000kč nevim za co to se ve smlouvě nepíše.Když nezaplatíte hned tak dostanete pokutu 30000kč.ta společnost se jmenuje
WWW.CALLPA.CZ
DÁVEJTE SI NA NĚ POZOR.

Jarka

[1] reakce na Ivana: dobrý den souhlasím také nevím jak fungujou uvěry jak podvodné jednní je s poradci je to hnus řeším to právníkem dejte si pozor callpa NE!!!

[1] reakce na Ivana: Nezlobte se na mě ale vy nečtete co podepisujete??Já jsem smlouvu podepsala nedávno a nikdo mě k tomu nenutil,nikdo mi nezatajoval kolik budu měsíčně platit,nehledě na to,že to si můžete sama vybrat,jasně tam máte,že je to na rok a za jakých podmínek a s jakými sankcemi.Příště si dobře rozmyslete co podepisujete a to,že máte také nějaké povinnosti!

Dino

720 637 154 a 721 109 933 – tato dvě čísla si dobře pamatujte. Nejspíš opravdu podvodníci tahající z důvěřivých lidí peníze. Jak jinak si vysvětlit, že posílají jen SMS, telefon nezvednou, peníze předem chtějí na adresu poste restante. Sami poslali SMS s nekonkrétní nabídkou úvěru. Jenže chtěli poslat jeden poplatek předem, další po doručení peněz. Dotazy na konkrétní podmínky úvěru a údaje o firmě ignorovali. Když jsem odmítl peníze poslat s poukazem na to, že nevím komu a za co a že chci osobní setkání a potvrzení příjmu hotovosti, začali vyhrožovat exekutory a policajty, protože půlku požadované částky už údajně odeslali na můj účet. Sdělil jsem jim, že to jen uvítám, že zase dostanu do lochu dalšího podvodníka. Obrátili a chtěli už jen poloviční částku. Po 40ti SMSkách mi došla trpělivost a bezpředmětnou diskusi o odeslání poplatku pro mne neznámé osobě jsem ukončil ultimátem.

jarka

[3] reakce na Jana: nedávno já jsem u nich pul roku anikde ani koruna uvidíte sama jak fungujou…

Jarousek

[3] reakce na Jana:

Mám podobné zkušenosti jako všichni ostatní, pouze se domnívám, že s touto firmou máte více než běžné zkušenosti, pokud vůbec nejste jejich členkou.

evža

taky jsem podepsala a výdělek žádný jenom placení. pokud budete podávat žalobu ráda se připojím.

xy

[1] reakce na Ivana:
Vážená paní Ivano, připojuji se k paní Janě. Když něco podepisujete tak si to nejdříve přečtěte. Já jsem smlouvu s touto firmou podepsala a jsem s nimi velice spokojená. Nikdo vás nenutil nic podepsat a dali vám jiste dostatek času si tu smlouvu dobře přečíst. To že nemáte žádné výdělky? Zkuste si sáhnout do svedomí kolik jste roznesla letáků???? Lidi vám nebudou volat když nebudou vědět že umíte půjčit peníze a když sepíšete dotazník tak přemýšlejte jestli jste sepsala dotazník který má význam nebo jste ho proste jen vyplnila. Nemůžete všechnu vinu házet na někoho jiného. Já osobně jsem velice spokojená a vydělávám si hezké peníze. Chce to jen se snažit a něco pro to udělat.

Slávka

[1] reakce na Ivana: To je pravda, také pro Callpu sbírám zájemce o půjčku, sehnala jsem přes 60 klientů, přitom ani jednomu prý nebyl úvěr schválen.
Musím jim platit za letáky, na které nikdo nereaguje,
měsíčně to činí 2 500,Kč. Celé je to postavené na tom, nedat klientovi úvěr, ale hlavně vybrat 2 500,
na poradci. Není šance ukončit s nimi spolupráci až po roce, kdy z nás vymámí 12 × 2 500,—. Společnost CALLPU rozhodně NE !!! Pracuji pro ně již dost dlouho výdělek žádný, jenom ze mě tahají peníze a vidím,že nejsem sama. Ráda se připojím k žalobě protože sliby, jak umějí pomoci lidem, kteří jsou v
registru apod. jsou jenom kecy.

Marika

[1] reakce na Ivana: vše co tady píšete o Collpě negativního,tak je vše pravda,když nám dávali podepsat smlouvu,tak nás to nenechali ani pořádně přečíst,člověk tam šel proto,že si něco vydělá a přitom se dostal do velkých problémů,nezajímalo je jestli máte živn.list a to už bylo divné a znám hodně lidí kteří se upsali a nikdo nedostal ani korunu provize a když možná někomu něco schválili,tak si z toho strhli ne málo peněz,takže okradli i klienta,nikdy jsem se z takovým hnusem jako je collpa nesetkala a ty co je tady chválej tak lžou

Daniela Seminová

Dobrý den,
zkoušeli jste prosím někdo na Callpu podat žalobu nebo alespoň se odvolat od smouvy z neplnění smluvních podmínek?
Děkuji za odpověď.

Daniela Seminová

REAKCE NA ŽALOBCE – CALLPA s.r.o.:
Jsem ve stejné kůži jako Vy, i ti ostatní co se upsali Callpě, mrzí mě že všichni jsme se hloupě upsali stejně tak jako že všichni brečíme, chceme se připojit k žalobě ale nikdo nehne prstem.V úterý mi přijede právník a doufám že jestli bude nějaká šance byť se jen odvolat ke smlouvě, jestli všichni NEZALEZOU do ulit a zda se opravdu přidají???
Hezký den.

taky jsem naletěla a začínám podnikat právní kroky ,jestli se chce někdo připojit ať mi napíše na moji Emailovou adresu: matadala@seznam.cz

jarka

[12] reakce na Daniela Seminová: dobrý den ano jde to musí vás být víc z jednoho města a podat žalobu aspon v pěti lidech kterých opravdu je mnohem víc mi už jsme žalobu podali bude to trvat dlouho ale vyhrajem nebojte se investovat do dobrýho advokáta.s pozdravem jaja držím vám palce

Alena z Brna

Děkuji všem co měli odvahu vše sem napsat,mám jít na seminář a jsem ČID.
DĚKUJI ,právě jste mi zachránili i tak malý důchod.
Držím pěsti,že se vás najde dost na podání žaloby.
Hezký den pro dobré lidičky.

Slávina

[12] reakce na Daniela Seminová: Můžete mi sdělit, jak jste dopadla u právníka ?

jarka

zdravím je to běh na dlouhou cestu ale dostane nás z toho tak se nebojte musíte dát žalobu dřív než oni pak už je to v….držím pěsti nebojte se

[12] reakce na Daniela Seminová:
Také by mne zajímalo jak jste dopadla.Já podepsala smlouvu rozdala letáky, /výdělek žádný./ ale teď jsem nastoupila do práce na dvanáctihodinový směnový provoz, telefon v práci máme zakázaný a tak jej nemůžu používat. Žádala jsem o odstoupení od smlouvy z důvodu nemožnosti komunikace přes telefon a časové vytížení. Jako odpověď mi přišlo reakce exekuční společnosti. lennyka karlovarsko

Díky za info. Už jsem si s nimi málem začal..

Držím Vám všem prsty.

DANA

Taky jsem naletěla Callpě.Jednou jsem jím nezaplatila a už mi vyhrožovali exekucí.Podepsala jsem smlouvu v únoru a ještě jsem neviděla ani halíř.Ted okrádám o své dítě o 2500 kč měsíčně.Jsem samoživitelka a mám 5letou dceru.Nikoho to nezajímá.Jsou to pěkný podvodníci.Z kolína a Kutné Hory je spousta lidí co to podepsali a taky neviděli ani halíř.

zanda

Ano dávejte si velký pozor na CALLPU!!!Jsou to podvodníci kteří tahají z lidí jenom peníze na letáky 2500 kč měsíčně.Vy je roznesete a klienti Vám volaj zaregistrujete někoho na půjčku a stějně žádné finane nevidíte za klienta.Je to celé jenom podvod-řeknou klientovi že musí nejdříve zaplatit a pak dostane půjčku.pozor na CALLPU

[2] reakce na Jarka:
Jak jste dopadla paní Jarko?
Já zatím splácím ale můj rozpočet čekal příjmy a né výdaje.
Napište mi prosím více jaké jsou možnosti, tedy co vám poradil právník.?Děkuji.

prosím o zkušenosti s firmou GORPROFIN či STYL.PROFIN….MOCKRÁT DĚKUJI ZA ODPOVĚD
hosler@seznam.cz

Ráda se připojím k žalobě na společnost Callpa. Opravdu jsem se snažila splnit jejich podmínky, ale na malém městě je to nemožné a vyvléci se z toho nedá.
Jsem z Liberecka. afraafra@seznam.cz

[21] reakce na zanda: ani tu nedostanete

Dobrý den,reaguji na Vaše články,asi jsem dopadla nejhůře,nereagovala jsem na to,že mám zaplatit 30000kč a nyní mám exekuci na plat a to mám těsně před důchodem,prosim,napište mi na mail,chci podat žalobu,byla bych ráda aby nás bylo víc,nebo napiste sms na tel.721721840 děkuji Hlavatá

[20] reakce na DANA: dOBRÝ DEN,PROSÍM MŮŽETE MI ZASLAT NA vÁS KONTAKT RÁDA BYCH SE DOMLUVILA OHLEDNĚ ŽALOBY NA CALLPA PIŠTE NA MUJ MAIL aklimraj@centrum.cz DĚKUJI HLAVATÁ

Dobrý den chci reagovat na vaše příspěvky ,ještě jsem neměla s firmou CALLPA s.r.o žádnou zkušenost a už jsem se dočetla jací jsou podvodníci.Asi na tom něco bude.Nevím kde získávají kontakty na na klienty, ale už to myslím přehnali ,když mému synovi,který mi před skoro dvěmi lety zemřel byl těžce nemocný vozíčkář a já o něj dlouhá léta pečovala.Je mi z toho moc špatně.Dodnes se z toho nemohu psychicky dostat,protože po synovi mi zemřel i manžel .Tak si aspoň člověk udělá představu jak je to seriozní firma.Marie

Najde se podvedeny od firmy K fin ozvete se,na mail verka2864@seznam.cz.dekuji

Jak tady čtu jste nespokojení poradci pochybné společnosti. Pokud byste měli zájem o spolupráci se seriózní společností, tak mě kontaktujte na můj mail. Ráda Vám vše vysvětlím. Jsem z ústeckého kraje a regionálního managera máme v Lounech. Budu se těšit na spolupráci.

Ráda bych věděla víc o Vaší pracovní nabídce. Švábová

[30] reakce na Irena Lippertová:

RÁDA BYCH VĚDĚLA O VAŠÍ NABÍDCE DĚKUJI ŘÁNKOVÁ

Varování před podvodníkem.Jmenuje se Oldřich Čermák z Vrchlabí.Je to částečný invalidní důchodce a je makléřem pro HB Reality.Z jeho živnostenských oprávnění vyplívá,že dělá i hypotéky,půjčky atd.Ale pozor!Jeho živnost v poskytování úvěrů zanikla 30.6.2008.Přesto tyto služby dále nabízí včetně inzerátů v novinách.Nechce předem poplatky,až prý po vyplacení peněz.Je schopen dojet kam-koli a právě v tom je fígl.Řekne si “pouze“o peníze na benzín.Dojede k vám,sepíše smlouvu na úvěr – vše,jak má být,ale peněz se již nikdo nedočká.Získal ale pro sebe peníze na benzín.Pozor na jeho inzeráty.

Dobry den.take jsme si zadali a dali jsme na benzin a penize nikde.Kam se muzeme obratit na zalobu proti nemu.Diky za radu !

Ten kdo tady brání firmu CALLPA nezlobtese na mě ale nepodplatil vás nikdo?Ta firma jen umí člověka potopit.Důvěřovala a samozřejmě jsem jim i naletěla.Když jsem to snima podepisovala, proč nám tu smlouvu nedali napřed domu vklidu pořádně přečíst?Už tak to bylo trochu divný.Ale lákaly mě ty peníze které naslybovaly atak sem se upsala dáblovy.Takže když jsem potom zjistilas že je to všechno jedna velká bouda neváhala jsem a šla k právníkovy aten rovnou mi řek abych podala trestný oznámení a taky jsem to udělala. Takže kdo se chce ke mě přidat a nebojí se at mi dá vědět.

Je-likož bude probíhat v Ústí soud s Callpou hledáme svědky, kteří by byli ochotni přijít svědčit. Pokud by se podařilo jeden případ vyhrát vznikne již precedentní případ a pomůže to všem. Můžete pomoci i sdělením o již proběhlých soudních řízeních nebo stavu a výsledku trestních oznámení. Kontaktujte mě v případě zájmu na mobilu číslo 739276843, kde by jsme se domluvili. Pro málo času soud bude v druhé polovině března musí být kontakt navázán co nejdříve, aby bylo možné požádat ještě soud o povolení a pozvání svědků či předložení dalších důkazů. Děkujeme za zprávu nebo svědectví.

Dobrý den, také jsem naletěla firmě CALLPA, nyní splácím, poněvadž mě předali firmě PROFIDEBT a ráda se připojím k žalobě na společnost CALLPA. Jsem invalidní důchodkyně a 2500 Kč je pro mě dost velká částka, tak bych chtěla proti omu něco udělat. S pozdravem Šárka

chci si vzít od nich také půjčku ale opravdu nevím co dělat k dyž tady čtu takové podvody.

růžena

[11] *reakce na Daniela Seminová *: manžel s dverou zkoušeli odstoupit od smlouvy u firmy callpa a dopadli tak že jim ta firma zebrala celý výplaty dejte si na ni moc velký pozor je to nehoráznost jak se může něco takového povolit

Vendula

také by mě zajímalo kde firma callpa bere kontakty na lidi nikdy jsem s nima neměla nic společného ale přesto mě kontaktují dokonce posílají přání k narozeninám a nabídky na půjčku ale podle toho co čtu jsem udělala velice dobře že jsem se jim neozvala jsou to podvodníci

katka

[3] reakce na Jana: milá paní taky tam ale nikde nepíšou že vám za 40 půjček a 7 měsíců spolupráce pošlou 1 blbou stovku.přijdete na to sama až vám jí dají taky.

I já naletěl podvodníkům a teď mě to bude stát více jak 3 tisíce.Prodlužoval a prodlužoval telefonickou žádost a díky tomu,že jsme ve finanční tísni,tak jsem naletěl proto zde přikládám telefonní čísla před kterými se prosím vyvarujte 607 811 691 774 989 163 900 909 994
Žádný úvěr Vám neschválí a jen budete platit.
Je to hnus ,že někdo dokáže vydělávat na lidském neštěstí.

I já naletěl podvodníkům a teď mě to bude stát více jak 3 tisíce.Prodlužoval a prodlužoval telefonickou žádost a díky tomu,že jsme ve finanční tísni,tak jsem naletěl proto zde přikládám telefonní čísla před kterými se prosím vyvarujte 607 811 691 774 989 163 900 909 994
Žádný úvěr Vám neschválí a jen budete platit.
Je to hnus ,že někdo dokáže vydělávat na lidském neštěstí.
Ps.ještě bych chtěl dodat,že inzerují v magazínu BLESK

Vašek

[34] reakce na Vladislav Hohenkreuz: škoda že jsem se na ty to stranky nedostal dřive nebot už jsem měl tu čest p.Čermaka osobně poznat a stalo mě to 1500,- kč a asi stim nikdo vteto zemi neudělá. :-(

[37] reakce na Jano: prosím taky jsem naletěla.poradila by jste mi co mám dělat? Mám splácet 3000 měsíčně 9 měsíců

Ráda bych vás opětovně všechny varovala před p.Oldřichem Čermákem z Vrchlabí,je to opravdu podvodník,který si vzal cestovné plus poplatek za sepsání.Byla jsem nemile překvapena,že se moho zařadit mezi ty,které oblafnul – dejte si pozor.

Další z podvodníků – firma EURO MAKLER Holding a.s.
Tato firma má sice záznam v Obchodním rejstříku a provádí různé aktivity,ale na půjčky například,jsou
podvodníci.Předem vyberou poplatek koloem 5000 Kč
s tím,že do týdne obdržíte vámi požadovanou půjčku.
Bohužel se však nedočkáte.Možná,že existují vyjímky,ale
divil bych se,že někdo u nich uspěl.Další z podobných
firem je již myslím známá firma ČFU.Mnoho slibů,ale
skutek nikde.Vyberou peníze,nabídnou vám penzijní
připojištění.Půjčku nedostanete a pokud neposíláte
částku na penzijní připojištění,protože jste s tím přešli
třeba jinam nebo si to nechali strhnout z platu,začnou
vyhrožovat soudy a chtějí po vás 10000 Kč.Je to tedy od
nich čisté vydírání,a proto jim nic neposílejte.Rozhodně
si s nimi,ani předešlou firmou,nic nezačínejte!

[35] reakce na lukin:
Ikdyž nejsem právník,tak mohu poradit asi toto.Pokud
s vámi sepsal smlouvu a vy jste mu ji podepsali,pak
s tím nenaděláte vůbec nic.Peníze na benzím,které jste
mu dali a přitom si navzájem o tom nevyměnili a nepodepsali nic papírově,tak tyto peníze už neuvidíte a právník vám to neveme.Takže bohužel.Takto jsem dopadl i já,protože člověk věřil,ale neprověřil.

potřebovali by jsme svědky podvedeny firnou callpa pište na meil ruza.tovarkova@seznam.cz k soudnímu jednání děkujeme

Jiřina

[34] reakce na Vladislav Hohenkreuz:

Dobrý den, i já takhle naletěla, stálo mě to také 1500,-, hrozný a nikdo s tim nic nezmůže…

markéta

většího hajzla než je pan čermák z vrchlabí jsem ještě nepoznala, vzal si ode mne také 1500 a zmizel bůhví kam, po telefonické domluvě, pořád prodlužuje kdy pošle peníze které nikdy nedorazí jen chce na urychlení poslat další 2000 aby byli peníze rychleji prej toho má moc, nevěřte mu šmejdovi…

růžena

[3] reakce na Jana: a klidně vám dají i exekuci máme svý zkušenosti jdou to podvodníci živí se tím že to podepíšete to jim stačí

Damián

Pozor na podvoníky ČFU s.r.o – ta již od 8.6.2009 má novou firmu se stejným IČO – Zajišťovací společnost s.r.o. – hlavní podvodníp p. Stareček, Praha l, Nové Město, Revoluční 1082/8

Damián

Pozor na podvodníky ČFU s.r.o – ta již od 8.6.2009 má novou firmu se stejným IČO – Zajišťovací společnost s.r.o. – hlavní podvodník p. Stareček, Praha l, Nové Město, Revoluční 1082/8

[1] reakce na Ivana: já mám úplně stejný problém s firmou Callpa.Také ze mně vylákali podpis na směnku,že je to nutný ke spolupráci.Letáky jsem nedostala,a teď mi hrozí exekucí.Prosím kontaktujte mně,jestli jste někdo podával žalobu na společnost callpa,tak bych se přidala,nebo by jsme mohli společně podat hromadnou žalobu.Děkuji za případné reakce.Můj email je jarahelp@seznam.cz

Zdravím všechny zklamané a podvedené rádoby poradenskými firmami . Kdo by měl zájem o spolupráci se seriozní firmou ať napíše na tento email : radek.adamek@ovbmail.cz , budu se těšit na vaše dotazy vše zodpovím.

Hanka

[58] reakce na Jarmila:

IQ tykve viď pani podnikatelko
zkus se živit poctivě jednou
pořád říkám že na každýho dojde

[57] reakce na Damián: Zdravím mám ten stejný problém včera mi přišla obálka na dluh 30000 kč od ČFU,neuvedli tam moji adresu,narozeni ani rodné číslo a dopis byl psaný na mé rodiče!!Takže z toho usuzují že je to pouze jen trik jak vytahnout z lidí kteří měli něco s němi v minulosti společného peníze.pokud má ještě někdo ten stejný problem dejte mi prosím Vás vědět

dotaz-má měkdo zkušenost s firmou MONEY GROUP,mám takový dojem,že jsem taky naletěl…

pan podvodnik oldrich cermak nejezdi nahodou stribrnym volvem nabehl jsem si taky ale vim ze je to cermak ale uz si bohuzel nepamatuji jmeno

dobrý den má někdo zkušenosti s p. Lukovou její e-mail je dostupnejsi@seznam.cz??? Nabízí půjčku avytáhne z Vás 410 kč a pak se nikdo neozve. děkuji

majolenka

S paní Lukovou mám bohužel stejnou zkušenost.Nevěřte jí.

Střezte se společnosti MYERSON. Vyberou poplatek 3500 nebo v Pze 5000 s tím, že do týdne dostanete hotovost, ale zatím vám přijdou tři dotazníky ,kde také platíte a po jejich odeslání už jen ticho po pěšině.
www.info@myerson.cz
http://www.podvody.estranky.cz/stranka/MYERSON

Hana

POZOR.POZOR ! Na telefonní číslo : 731740771 Lukáš Hudák. Druhe číslo jeho kolegyně :736706217 P.Janáčková.Podvodníci velkého kalibru.Uz se o ne zajímá policie

Rene

Haha-Hudák Lukáš expert na podvody s pujčkami.pozor na něj.Jeho mobil731 740 771.Davejty si POZOR.

arnost

[3] reakce na Jana: ha ha devce mas rada prekvapeni to prijde budes s toho mit oci jak angorak

Hana

Prosím vás máte někdo zkušenosti s panem Pavlíkem?

Prosím, ozvěte se na email olga.kerlova@email.cz nebo tel. 602137695 o svých zkušenostech s paní Janou Halačkovou z Brna. Je nás již řada, kterým slíbila úvěr, klienti zaplatili 4% z požadované částky a poté jen ticho. ˇUvěry slibovala přes fi Gold Land.
Mnohokrát děkuji za vaše zkušenosti, pokud chcete
poslat dopis, zavolejte si o adresu. Děkuji

Marcela

Dobrý večer, tak jsem si udělala takový průzkum na netu, a všechny kontakty včetně těch co tady uvádíte jsou absolutní a nechutné podvody, taky jsem v situaci kdybych potřebovala půjčku, ale ti co chtěli peníze dopředu jsou podvodníci. Buď si musíte udělat pojistku, kterou když poté zrušíte, tak musíte zaplatit penále, nebo Vám řeknou, že údaje, které jste vyplnili v žádosti či smlouvě nejsou pravdivé či dostačující a proto Vám zálohu nikdy nevrátí, nebo nejlépe chtějí jako zprostředkovatelé zaslat finanční částku na účet pro investora a pak řeknou, že investor zatím půjčíky z důvodů neplacení jiných klientů pozastavil. Nebo už se neozvou. A pozor vzniká nový trend, ne poplatek předem, ale chtějí povolení k inkasu, kde není ani datum ani napsaná částka, takže si strhnou koli chtějí. NIKOMU NEVĚŘTE A NEPLAŤTE NIC DOPŘEDU!!! přeji hodně štěstí Marcela

Vitas1

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s firmou Credit Union? Děkuji

josef

je to hnus, co lidi profituje na duverivosti – msc – monei service corporation z olomouce po me chtela mesic posilat dokumenty, zaplatil jsem sest tisic, ale furt jsem veril, ze kdyz maji tak vysperkovany webovky www.mscorp.cz a pisou mi sms, ze to nemuze byt leva, muze uz neverim zadnejm povidackam – je to jen cesta do pekla

Dobrý den.Chtěl všechny upozornit na podvnici která vystupuje pod emailem horakova11@email.cz,tato osoba od vás vybere 500Kč a už se neozve.Pokud ji vložíte peníze na účet tak ten je veden na paní Dostálovou.Ozvěte se mi,koho podvedla,už jsem naní podal trestní oznámení

[11] *reakce na Daniela Seminová *: s tou Callpou nikomu nedoporučuji manžel s dcerou chtěli jen spolupráci a když odstoupili okamžitě dostali exekuci jak na plat tak účet NEVĚŘTE jim lháři a tahají jen peníze

Dobry den chci varovat před timto čislem je to zadluženi 777/133 507.Pan nabyzi jak zadluženym pujčku tak odluženi ale předem chce aby ste se pojistily u AXA a nepo penzinko založili,kvuli tomu že prej se jisti aby lide splaceli,a pokud ste od něj dal že musi doject tak si bere poplatek přez 1000kč a když pošle poštou dokumenty k pujčce tak předem než vam to vubec zašle chce poslat na učet 500kč za poštu.Pak vam pošle dokumenty ale zatim mi boužel nic nepřišlo.Davejte si pozor

jarka

dobrý den už mám díky callpě exekuci na všem a to jsem měla právníka který se na to vykašlal prý stim nic dělat nejde že oni neporušily nic ale když jsem vyplácela peníze za to že mě bude zastupovat tak to bylo samý nebojte se to vyhrajem.ted nezbývá nic než podat žalobu na právníka za škodu ale jak na callpu opravdu nevím pokud někdo ví poradte prosím děkuji Jarka

Máte někdo ůvěr u START CREDIT ?

Kdo má zkušenost s p.Janou Halačkovou z Brna?Odne vylákala 40 000 na úvěr a již 6 měsíců se nebaví.Děkuji.

[80] reakce na paľo: Dobry, den, chtěl bych se zeptat jak jste uspěl s úvěrem u této firmy mám unich schválenou pujčku ale nejsem si jistý tim poplatkem. Děkuji za pomoc a odpověď Kuřátko

marek

[82] reakce na Pavel:
Včera jsem od nich dostal na účet půjčku. dali mě 70 tisíc.

Marku,prosím,
můžete se na mě privátně kontaktovat?
Děkuji P.

[85] reakce na marek: Prosím Vás a ako dlho to trvalo, kým Vám prišli peniaze? Môžete ma súkromne kontaktovať? Rád by som sa dozvedel pár informácií.

Pozor,mám další, asi špatný tip z Ostravy.
PF Real Trading s.r.o.
Setkají se s Vámi na benzínové pumpě,chtějí jenom OP,číslo účtu,ale HLAVNĚ 3.000 Kč,do 24 hodin prý vyřídí půjčku 20 – 200 tis.

podvod pujčil dal a nic nemam a ted vidim je v zikadu lidičky pozor 777187208 tel

franta

[90] reakce na Václav:
Dobrý den,
já jsem jim taky dnes volala a kupodivu jsem se dovolal.v pondělí mě přišla na účet půjčka a chtěl jsem se zeptat jen na drobnosti a dovolal jsem se .Chce to asi umět používat mobilní telefon když chcete někomu zavolat….

opět reaguji na frantuv příspěvek-no mobila používat umím,ale na dané čísla ani čísla co mají na web.stránkách se nedá dovolat—a bohužel teda v tom případě ani právníci neumějí používat mobila—pokud to jde,,zašlete mi číslo na které se dá na tu firmu dovolat.Dík

dobrý den nevite tu někdo o půjčce na směnku ihned? nechci zase naletět tak aby to bylo bez poplatku,už jsem naletěl mnohokrat a stalo mě to 20tis,a penize mi nikdo nevratí,potřebuji nutně půjčit 30tis,nejlepe na směnku ,uroky respektuji ale bez poplatku předem,děkuji předem za odpovědi, snad se jěšrě najde poctivec ktery půjčí a neokrade

Lucka

Podavam zalobu na podvodniky cím více nas bude tím lépe poskytujou imagynarni pujcky a vybiraj si za zprostredkovani penize ale semnou naleteli

[86] reakce na paľo: dostal si ty penize taky mi to schvalili tak ted nevim nekdo dostal nekdo ne

Emily

[88] reakce na Pavel: -to není špatný tip,je to pravda…..a lákají lidi,co za 1000 projdou školením a tipak tahají z lidí další peníze.Hnus

Emilie Barbíriková

[94] reakce na milan: Dobrý den,mám poskytovatele půjček na směnku-serioznía bez poplatků předem.Platíte 15% provize až z peněz,které máte na účtě.Pište si pro info na email:sestra.emily@seznam.cz anebo tel.733503196

Lenka

[75] reakce na René Lugmajer: Taky jsem tak naletěla na podvodnici, která vystupovala pod mailem Adriana.H@seznam.cz . Chtěla po mě 1,000,-Kč s tím, že do konce týdne mi přiveze peníze a až nastal ten čas, tak její email nefungoval – byl zrušený. Účet, kam jsme vkládali těch 1.000,-Kč byl také vedený na pí. Dostálovou.

silva

[101] reakce na Lenka:
ahoj lenko, já od nich úvěr mám. je to celkem v pohodě. Chtěla jsem 100 , dali me 50 . Tak co aspoŇ něco.

Sylva

[103] reakce na tomino: určitě neplatit jsou to podvodnici

anonim

chtěl byh upozornit na firmu amv group. prý poskytují půjčky ale musíte uzavřít pojištění u axa . pak čekáte na investora ačekáte a čekát a to přesto že investora pro vás maji tak stále čekáte a čekáte je to hnus co dělají aby z vás dostaly peníze. a nejhorší je že žádné nemáte. hnus!!!!!!

miluše

[108] reakce na David:
ahoj, já mám u nich půjčku a splácím 1500 měsíčně. peníze mě dali na účet za 4 dni po podpisu smlouvi.

miluše

Podobně jako kolega upozornuji na firmu Euromakler.
Jejich zástupkyně pí. Sobotková,pí.Tomášková v Brně – Mezírka 1-na dveřích napsáno M.U.V. nabízejí vyřízení do měsíce po zaplacení právního poplatku cca.5500 Kč. Potvrzení je rozepsáno na 4990 Kč a 500 Kč. Všehcny peníze údajně posílají do Ostravy kde na Sokolské 1 mají sídlo- ověřeno exisztuje. Když jsem 20.12. nic neměl vyřízeného ozvala se mi zničeho nic firma Českomoravská kreditní a úvěrová a.s. sidlící na tom samém místě, že to přebírá od Euromaklere na dokončení ale chce další podklady .
Bude to vyřízené až únor březen, což jsem odmítl a zavolal OZ v Brně o zrušení žádosti, vrácení vložené částky. Ty mi řekly, že se mám ozvat na reklamační oddělení Euromakler a Ti, že to vyřídějí. Zavolal jsem tam a vzala to pí.Vosičková, která mi nedokázala říci jak to dělat a po chvíli jsem se dozvěděl, že mámm poslat žádost . Když jjsem se zeptal zda může být emailem, tak se zarazila, protože nevěděla, zda je to vůbec možné. Nakonec to tedy schválila a já odeslal zprávu-žádost emailem s elektronickým podpisem na její adresu, kterou mi dala . Volal jsem zda jí to došlo tak řekla, že ne a proto jsem to zopakoval pětkrát a po 10 min. zavolal znovu. Tentokrát to vzala její kolegyně a ta asi nevěděla oč jde tak zprávu přijalaa k nelibosti pí. Vosičkové. Ta mně vynadala, že jednám s někým jiným a ihned našla, že elektronické poště není ruční podpis ,že to neuznává. Tak jsem to nakonec poslal na ČOI v Brně a požádal je o vyřešení. Jasné bylo, že ostřílená paní Vosičková zapře co může a kolegyni asi vynadala. Dejte si výšše uvedené dámy velký pozor jinak dopadnete jako já.
info. 774955286

jíra

[107] reakce na Radek:DOBRÁ RADA,, NIC NEPODEPISUJ A HLAVNĚ NEPLAŤ U TOHO PODEPSÁNÍ A ZAPLACENÍ TO SKONČÍ.VĚŘ ŽE VÍM O ČEM MLUVÍM.

Pavel

Souhlas s Jírou.
Určitě nic neplatit předem.Ať si to ošetří jako poplatek ve smlouvě nebo ať předloží mandátní smlouvu s oboustranně domluvenou částkou,která bude splatná ihned po vyplacení úvěru.

Mohu požádat o správu o firmě Comstar Invest.Mam to scválené ale chtěj první splátku předem.Máte někdo kladné skušenosti ? Děkuji

ilona k.

[114] reakce na DANA: mám zkušenost s nima. úvěr mi bil schváleny a já jsem za 4 dni dostala penize na účet. splácim 1200 kč. ilona k.

Katka Vaňkova

[117] reakce na Jenda a Niki: A jak jste na tom ted?Uz Vam neco poslali nebo ne?Ja mam decko a nemuzu si moc dovolit platit jen tak 3000kc.Mam tu samou pujcku na 50000 jako Vy.

Jenda a Niki

[119] reakce na Katka Vaňkova: Ne bohužel jěště nic už tomu moc nevěříme že něco pošlou

[95] reakce na Václav: Dobrý den take jsem naletela ale nevim co udelat poradite?

Prosím , jaké máte zkušenosti s firmou Veman-development. Vybrali 20 tis. před 7 týdny na úvěr a od té doby nebere zástupce telefon. Na písemnou žádost o vyjádření se k věci vedení fi nereaguje, jen mi volal p.Vondrák,že prý mi zástupce peníze ukradl a fi7rma mi nic odpovídat nebude. Již jsem dala tr.oznámení a hledám další zkušenosti. Zatím se mi ozvalo asi 11 lidí, zkušenosti mají jako přes kopírák. Na požádání budu informovat o podrobnějších zkušenostech. Tel. 733132468

jirka

[128] reakce na veverka: jo, včera mě přišli na účet

pata

[104] reakce na Josef: jake papiry vam poslalik overeni u notare? a jak jste dopadl?!

veverka

[129] reakce na jirka: díky jak dlouho jste čekal mam tam jet ve čtvrtek 28. 1 pokud můžete odpovězte na můj e mail helena@seznam.cz díky

mám

[128] reakce na veverka: mám

Saša

[110] reakce na miluše:

Ahoj,mám tam taky schválenou půjčku na 150 000,-.Mám se ozvat na podpis smlouvy.Můžu se zeptat,platila jsi poplatek předem a kolik?Díky

Jenda a Niki

[130] reakce na pata: Zatim nic ty papíry od notáře nám také poslali nechali jsme je ověřít a poslali spátky zatim prašule nejsou :( tak furt čekáme….už od 7.1.2010

veverka

[142] reakce na pata: Je to banda podvodníků a kdo jim věří je blázen nikdy nic předem neplatte jinak o to přijdete dělala jsem brigádně u jedné firmy co údajně půjčují peníze a systém? Stejný jen sliby ty penízky co vyberou jdou do jejich kapsy prostě pyramida

pata

jo to jsem poznal az ted!:(hold chybama se clovek uci!:(nevite nekdo nahodou onekiom kdo pujcuje a neni to podvodnik?!diky za info

Tomáš

Jo taky jsem pěkný vůl,,zaplatíte poplatek pár tisíc,podepíšete smlouvu na které je,že do 5 dnů máte peníze na účtu a místo toho vám přijdou papíry k notáři….bacha na ně,vsadím se,že když jim nic nepošlu ani se neozvou,,,a 3 000 jsou v prdeli,,,,

Ivo

[144] reakce na pata: kdybych o nečem veděl tak napišu

Tomáš

Mám kontakt na firmu poskytující úvěry,neberou poplatky předem,až když máte peníze na účtu.Je to podle velikosti úvěru,který vám zařídí cca.10-15%.V případě,že nic neseženou,neplatíte ani korunu.Společnost se jmenuje Credit free a mají pobočku v Ostravě a Havířově…

Ivo

[149] reakce na Tomáš: no ja nevím ale Ostrava,Haviřov a okolí to jsou všichni podvodníci jen když se jim nedaří tak se jenom přejmenují a pokračují dál na dalších podvodech

To je svatá pravda,že s poplatkem předem se jedná vždy o podvod.Také je pravda,že nově tomu říkají vratná záloha,kdyby jste si půjčku rozmysleli,tak propadá.Nedávno jsem vyzkoušel jen tak ze sportu oslovit poskytovatele půjček(asi6)a všichni chtěli poslat peníze. Ne na účet,ale složenkou.A částky ?Od 500kč do 4500kč.To je velice mazané.No,tahal jsem je za fusekli až jsem měl od každého asi 20 mailu.Nakonec jsem je poslal do pr.Jak říkám,nikomu nic předem neposílat ani nepředávat předem.JE TO V KAŽDÉM PŘÍPADĚ PODVOD.

[149] reakce na Tomáš:

Bára

Dobrý den, máte prosím Vás někdo zkušenosti s firmou Harriet? Mám doma žádost o půjčku, schválili mi 200 000, ale zatím jsem to nepodepsala a neposlala. I když peníze nutně potřebuji, abych zaplatila nevýhodné půjčky a mohla splácet jen jednu.
Děkuji Bára

[153] reakce na ferda: jo jdu do toho , darebáci , a necháme je zapsat do seznamu dlužníků — jelikož nám všem dluží.

J.ŠULKOVÁ

DOBRÝ DEN MŮŽE MI NĚKDO PO TAK DLOUHÝ DOBĚ JEŠTĚ POMOCI S CALLPOU?NĚKTEŘÍ UŽ MAJÍ EXEKUCE JÁ PROZATÍM NE ANI MI NIC NEPŘIŠLO ZASTUPOVAL MĚ PRÁVNÍK ALE PAK SEM ZJISTILA ŽE STÍM NEDĚLAL VŮBEC KAMARÁDKA UŽ NA TO DOPLATILAEXEKUCI I NA PŘÍDAVKÁCH NA VŠEM.PROSÍM O RADU NA EMAIL DĚKUJI jarca.sulkova@seznam.cz

[124] reakce na Oga: Jedině vzít brokovnici a podvodníkům ustřelit hlavu.Jinak proboha lidi,nic neplatte předem.Je to do očí bijící.Jako bych chtěl od trafikantky,aby zaplatila 50kč že si u ní koupím cigarety.Karel

Ivo

[156] reakce na Radůza: tak tam ani nejezdě te žadný peníze nedostane te,ta firma je podvod

Radúza

Prosím o může mě někdo informovat o firmě CZKORUNA? Nechtějí žádné poplatky před ani po,ale zdají se mi nízké splátky na tak dlouhou dobu.Slibují peníze na ruku po podpisu smlouvy u notáře ve vašem městě.Ale ráda bych věděla,zda je tato společnost korektní?Děkuji

Pavel

Dobrý den,může to znít jako výsměch,alt také jsem již naběhl vykutáleným podvodníkům slibující půjčky.Tak snad zbývá jen doporučit všem,že když kdokoliv chce poplatek předem a má zároveň seriozní úmysly,tak prostě domluvit uvedený poplatek do notářské úschovy se smlouvou že když půjčka bude vyplacena,tak pak bude vyplacen i poplatek.Nikdo z poskytovatelů nemůže říci že by tímto o své peníze přišel a alespoń se ukáží seriozní lidé.

[95] reakce na Václav: zitra mam podepsat smlouvu o úvěru ale neisem si istys. chtei po mne poplatek 3000czk. risknu to a v pripade podvodneho iednani bych se k vam pripoil se žalobou . deki robert irdza praha

Pavel

Pro Radůzu. Ověřoval jsem si CZKorunu.Něchtějí prý žádné poplatky předem,ale předem chtějí uhradit cestovné ke mě,5 Kč/km,u mě to dělá cca 3.000.Také se mě nezdá,že přivezou půjčku hotově,tak to přece ve fin.světě nechodí /kromě Providentu/.Takže se mě to jeví podvodné jako u jinak zmiňovaných,akorýt tomu říkají cestovné.

Karel

Já nevím co pořád řešíte. Vyberte si firmu, která je na trhu alespoň rok, podívejte se jestli má kancl, pevný telefon a máte téměř jistotu, že to nejsou podvodníci. Většina podvodníků svůj byznys položí do půl roku, protože se proflákne. Tady to máte vypsané a tak to snad pochopí každý, i ten kdo tomu nerozumí!
http://www.onlinepujcka.com/podvodne-pujcky.html

[166] reakce na Monika: dobry den take se pridam s trestnim oznamenim take sem naletela..

Cemstar Invest s.r.o.

dostaly jste penize ..jako pujcku myslim..od teto firmy???

Monika

Jsou to podvodníci vyberou prachy a pak vám nic nedaj pošlou vám aby jste udělaly výpisy z registrů to taky stojí prachy a pak řeknou že máte smůlu fakt to mám prověřené nic jim nedávejte věřte

[3] reakce na Jana: Podle obsahu komentáře je každému jasné že tohle sem vložila firma CALLPA a mělo by se to vymazat.Žádná jana.Hlupáky dělejte sami ze sebe !!!!!!!!!!!!!!!!!

[101] reakce na Lenka: Tak sakra píšou sem malé děti nebo co?Kolikrát se chcete ještě spálit???NIKDY NEPLAŤTE NIKOMU NIC DOPŘEDU!!!Když řeknete že zálohu předáte jen u notáře uvidíte jak rychle začnou couvat.Pujíčku mimo tkzv.rychlý prachy vám stejně nikdo nedá.Věřte že chápu vaší zoufalou situaci a teď moje rodina přišla i o byt.Sháněli jsme také pujíčku kde se dalo abychom byt mohli koupit.Po mnoha zklamáních a podvodech se zdálo že jsme narazili na solidního investora.Opak byl pravdou.Na základě informací které jsme mu poskytli koupil byt za našimi zády za pár šupů a teď nám ho nabízí za tržní hodnotu jinak se máme vystěhovat.To vše stihl během tří týdnů.Aby jste byli v obraze dnes je 16.2.2010 a včera jsme se tuhle katastrofu dověděli.Jeden darebák zruinoval celou rodinu.Prosím nebuďte naivní,nikdo vám půjčit nechce a taky nikdy nepůjčí.Samozřejmně že si sem ty pochvalné komentáře píší podvodníci sami stejně tak jako na jiných stránkách.NEHÁZEJTE SVOJE PENÍZE DO KANÁLÚ ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

[169] reakce na Monika pro Moniku: Chtěl bychse přidat k tresnému oznámení už jste jej podaly?

Monika

[175] reakce na Marek:
Dobrý Marku tak mi napište na imeil uvedla jsem ho tam už nás je spousta lidi pište at začnem musí nám to vrátit.Ještě jednou uvádím ten imeil moncac71@seznam.cz

eva

daji na3krat maj urok2O1 euro mony group

marie111

[179] reakce na Míla: mne schvalili 30000 a nemusela jsem tam volat ja ale ozvali se mi sami…. ke vsemu mi poslali smlouvu meilem.

marie111

[182] reakce na marie111: a ptala jsem se kamarada ktery byl uz podepsat smlouvu a dal jim poplatek 3000 a dostal dokonce doklad o zaplaceni urcene castky i s razitkem

[183] reakce na marie111:
jen ze zajímavosti,už dostal aspoň peníze na účet?
Myslím že nás je hodně kdo naletěl a ještě naletí.Ale také si myslím,že nám není ani nic platný doklad že jsme jim ty poplatky předem dali….

Zbynek

Amv group jsou to podvodnici a lhari slibili mi ze mi pride posta kde bude jejich cislo uctu na splaceni ale nic neprislo ani penize,vymlouvaji se na jejich 7 praovnich dnu…Mam uzavrenou životni pojistku na 550kc mesicne,nevim co mam delat a jak je mozne to snižit aspon na 200kč protoze nejsem schopen zaplatit 15 000kc muzete minekdo poradit??

marie111

[186] reakce na irena: no tak penize nedostal v den kdy mu mely dojit penize mu dosla velka obalka s papiry na overeni podpisu pred notarem a papir na vypis ze solusu. takze podvod……

Ahojky, máte prosím někdo nějaké zkušenosti z Českomoravskou kreditní a úvěrovou společností nebo se společností Money group? Děkuji za jakoukoli Vaši odpověď.

[8] reakce na xy: Lzete nikdo jeste nic od nich nedostal…..

Dobrý den,žádám všechny lidi,kteří byli podvedeni touto firmou MSC Corporation,aby se ozvali na můj email.který je Spoilid.girl@seznam.cz..Nepodávám sice trestní oznámení,ale jsem připravená zavolat do Občanského juda,aby se konečně začalo s těmito podvodníky něco dít…S přítelem jsme zaplatili v prosinci 6000 a dodnes jsme neviděli nic,jen z nás tahají pořád nějaká ověření,potom tvrdí že jim nic nedošlo a že to máme poslat znovu…Mám jich už dost a chci s tím něco udělat..Tak se přidejte potřebujeme Vás co nejvíc…Díky a pozor na ně…..Tereza

jana

nemáte někdo zkušenost s firmou start credit.? zítra jdu podepsat do brna smlouvu.chtějí po mě peníze dopředu.

Co tedy s takovými??něměli by vubec přece provozovat svoji firmu jak tedy mohou když podvádí,to je přece musí zatknout ne???proč neustále nabízí své služby jak to tedy vlastně je!!!!!!

Martina

už jste se zklamali a spálili důvěrou ke společnostem, které vám slíbili oddlužení nebo úvěry? Vím, jaký je to pocit přijít o peníze!Jediná poctivá cesta k oddlužení je osobní bankrot.Finanční poradce vám rád poradí, vše zpracuje, vyřídí a vy zpracované doklady jenom podepíšete. Jedinou podmínkou je, mít stálý příjem. Pokud chcete pomoci, klidně mi napište maltina.m@seznam.cz

[163] reakce na Pavel:
Dobrý den,
mohla bych se zeptat,zda jste už proti nim podnikl nějaké kroky?Mohl by jste mi dát nějaké informace na můj email?Když jsem sem napsala,poslali mi papír s tím že na mě podají žalobu.Děkuji

Míra

Dá se tu někomu v tomhle státě ještě věřit?

Pavel S.

[197] reakce na eli: Mimochodem já jim svůj ůmysl podat na ně tr.oznámení a z jakého důvodu sdělil a výhružky žádné…takže to chce nemít strach a jednat tak jako oni.Myslím že oni jednají nebo si myslí že jednají se zoufalci,kteří nemají na to podat na ně tr.oznámení, takže jen kolem sebe kopají

Komentáře jsou uzavřeny